top of page

Uluslararası Sağlık Turizmi

Uluslararası Sağlık Turizmi

Son yıllarda ülkemiz özellikle Almanya, Fransa ,Belçika, Hollanda, İngiltere ve bazı Arap ülkelerinden gelen hastalara özellikle implant ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor.

Yaşanan global kriz nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren Avrupa ülkelerinin bir çoğu kendi vatandaşlarının diş tedavilerini sigorta kapsamının dışında tutmaktadır. Özellikle ücretleri yüksek diş protezlerini ve dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, protez ve implant ücretini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretini hasta kendisi ödemek zorundadır.

Yurtdışındaki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde Türkiye’yi seçmelerini sağlıyor.


Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, Kahramanmaraş'a gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Ayrıca gelmişken tarihi ,coğrafi ve doğal güzelliği anlatılmakla bitmeyen ülkemizi görmek ve kültür şehri Kahramanmaraş’ı yaşama fırsatı bulmaktalar.

Yurtdışından tedavi amacıyla gelen misafirlerimiz en çok; çekilmiş dişin yerine konan, diş vidalama olarak bilinen veya diş kökü diyebileceğimiz implant tedavileri ve zirkonyum ve porselen kuron köprü tedavileri için gelmektedir. Estetik ve sağlıklı bir gülüşün çok önemli olduğu yaşantımızda, diş beyazlatma ve gülüş tasarımı hastaların en çok tercih ettiği diğer bir uygulamadır. Porselen diş yapımındaki gelişmeler, gerçeğinden ayırt edilemeyecek, renk değiştirmeyen, sağlıklı ve estetik dişlere ağrısız ulaşmayı kolaylaştırıyor.

Sağlık turizminde asıl olan tedavidir. Diğer konaklama ve tatil imkanları tedavi süreci boyunca hastalarımızı rahat ettirebilme, boş zamanlarını değerlendirebilme adına düzenlenmiş organizasyonlardır.Yurtdışında ki hastalarımızdan öncelikli olarak isteğimiz bulundukları ülkede ki bir diş kliniğinde PANORAMİK X-RAY diş filmini çektirip info@dentocareklinik.com adresine mail atmaları veya +905465026242 numaralı telefona Whatsapp üzerinden atmaları olacaktır. Uzman hekimlerimiz tarafından panoramik röntgeniniz incelenecek ve yapılması gereken muhtemel tedaviler belirlenerek size e-mail ile dönüş yapılacaktır.

Tedavi planının yanı sıra sizinle mali tablo ve yaklaşık tedavi süresi konusunda bilgi paylaşılacaktır. Onayınız sonrasında randevu günü netleştirilecektir.

 

Sağlık Turizmi Birim Sorumlumuz: Ağız Diş Ve Çene Cerrahisi Uzmanı Sefer Mahmutoğlu

Telefon: +905465026242

Sağlık Turizmi Birim Sorumlu Personel: Diş Hekimi Elisa Nalbantoğlu

Telefon: +905465026242

Döviz hesabı bilgileri
USD: TR10 0006 4000 0026 4050 1700 88
EURO: TR20 0006 4000 0026 4050 1700 88

bottom of page